חדר אימרסיבי – יצירת מדיה

האתגר – יצירת מדיה בתקציב נמוך לחדר אימרסיבי

אחד האתגרים הגדולים בחדר אימרסיבי הוא יצירת המדיה האימרסיבית. למה הכוונה ?

חדר אימרסיבי בנוי לפחות משלושה קירות הקרנה, התמונות או הוידאו המוקרנים על גבי הקירות הם אלו שיאפשרו את החוויה האימרסיבית הבסיסית בו התלמיד או המשתתף יכול להילקח למקום אחר או לזמן אחר ואפילו למציאות אחרת. הדוגמא המוכרת ביותר היא התערוכה של ציורי ואן גוך. מבקרי התערוכה נכנסו לחדר אימרסיבי גדול מאוד וחוו על ידי וידאו וסאונד את היצירות של ואן גוך. אומנים לקחו את הציורים והפכו אותם לוידאו וזוהי דוגמא מצויינת של חוויה אימרסיבית אבל גם חוויה יקרה מאוד. יקרה לייצור.

אז בהנחה שאין לנו תקציבים של מיליונים ואנחנו לא מייצרים תערוכה בסדר גודל עולמי, מה אנחנו יכולים לעשות במידה ויש לנו חדר אימרסיבי בבית הספר או במרכז הקהילתי ?

התשובה שאתן כאן נכונה לחודש נובמבר שנת 2022 אבל בעוד מספר חודשים יכולים להיות עוד אפליקציות, מכשירים ותוכנות שיאפשרו עוד דרכים ליצירת מדיה ותוכן לחדר אימרסיבי.

שימוש בבינה מלאכותית בחדר אימרסיבי

אתחיל אולי מהדבר האחרון שהתחלתי לעבוד איתו בחודש ספטמבר האחרון – שימוש בבינה מלאכותית ליצירת מדיה. תוכנת dalle 2 נפתחה ב 9.22 לציבור הרחב. אחד המאפיינים הבולטים של התוכנה היא האפשרות להרחיב תמונה. כלומר ניתן לקחת תמונה מרובעת של 1080 על 1080 פיקסלים ולהתחיל על הבסיס שלה לייצר תמונה פנורמית של 5760 על 1080 שתוקרן על פני שלושת המקרנים של החדר האימרסיבי.

הרחבת יצירה בעזרת תוכנת דלה 2

אתן כאן שתי דוגמאות.

הרחבה של תמונה של אומן מפורסם. בדוגמא הראשונה לקחתי שתי תמונות מפורסמות של דאלי ופיקסו ומהן יצאתי להרחבה על ידי חפיפה של אזור ההרחבה עם התמונה וכן תיאור של מה שאני רוצה שיהיה בתמונה. בזכות העובדה שהתמונות הן של אמנים מפורסמים, תוכנת דאלה כבר מכירה את הסגנון ויוצרת הרחבה שדומה מאוד ליצירה המקורית וממש ממשיכה אותה באותו הקו.

הרחבה של תמונה מקורית. החשש שלי היה שהתוכנה לא תדע לייצר את ההרחבה על פי הסגנון הייחודי של המאייר שצייר לי את התמונה. אבל מסתבר שלתוכנה יש את היכולת הזאת. תיארתי את מה שאני רוצה שיהיה בהמשך – מסדרון של כלא עם דלתות פלדה ומנעולים. מישהו עם עגלת אוכל שפוסע במסדרון ושני סוהרים שמלווים אותו וכו'… ביקשתי להישען על אותו סגנון של התמונה המקורית והמתוכנה עשתה לי את העבודה ויצרה מדיה פנורמית שנותנת מענה לחדר אימרסיבי.

בפוסט נוסף אכתוב על צילום אימרסיבי, כלומר באלו מצלמות ניתן להשתמש ומה התוצאה של כל אחת מהאפשרויות על מנת ליצור מדיה של תמונה או וידאו לחדר אימרסיבי. 

דילוג לתוכן