הדרכה גוגל ארץ וידאו

דמיינו שיש לכם רחפן ואתם יכולים לצלם איתו בכל מקום בעולם - לא צריך לדמיין, זה קיים.

google earth studio

בפוסט אסביר על יצירת וידאו ב google earth studio, תוכנה שמאפשרת ליצור וידאו ממש כאילו שיש לכם ביד שלט רחוק של רחפן ביד ולקחת אותו לכל מקום בעולם.

איך קורה הקסם הזה ? נכנסים לאפליקציה העריכה של google earth – ובוחרים באופציה של blank project. יש אפשרות לבחור ב"פרוייקט מהיר" כלומר בתנועת אנימציה מוכנה של התוכנה. אבל מכיוון שאני רוצה ליצור וידאו במסלול מסויים, אבחר באפשרות של פרוייקט "מאפס".

הגדרות הוידאו

תמיד כדאי לתת שם רלוונטי, לבחור את הרזולוציה – לי מספיקה fhd כלומר 1080 אבל אם אתם רוצים ניתן לבחור ב 4k או בכל רזולוציה אחרת. בוחרים את מספר הפריימים, כאשר 450 שזאת ברירת המחדל יתן לכם סרטון וידאו של 15 שניות. פריים רייט – אני משאיר על ברירת המחדל ולא מעלה כדי שהסרטון לא יהיה כבד מידי.

אני נמצא כאן במצב עריכה של שני מסכים על מנת לראות את המפה במקביל לצילום הלווין. אם אתם במצב עריכה שבו אתם רואים רק את המצלמה, לחצו על וייווו – מולטיו וייוי – 2 וייוי פוינט.

נקודת התחלה בציר הזמן

עכשיו אני מכוון את נקודת ההתחלה שלי – מחפש אותה עם העכבר. קדימה ואחורה, ימינה ושמאלה…. על מנת לעשות צידוד ואילרוד מהנקודה בה אני נמצא אני מחזיק את כפתור האלט וכאשר אני לוחץ על הקליק הימני בעכבר משחק עם הכיוונים.

אוקי – יש לי נקודת התחלה. אם אני עדיין רוצה לשנות נתונים – תמיד אפשר לעשות זאת גם בציר הזמן בשינוי של נתונים ולא רק על ידי עכבר.

לאחר שבחרתי את הנקודה אני לוחץ על Keyframe All Attributes עכשיו נקודת ההתחלה בתחילת ציר הזמן קובעה. אני הולך לסוף ציר הזמן, בוחר נקוה אחרת – ושוב מקבע אותה. עכשיו יש לי מסלול.

שמירה ורינדור

אני שומר את הקובץ ומרנדר למפ4 בענן של גוגל. לאחר שתהליך הרינדור הושלם, אני מוריד את הקובץ למחשב. אני חוזר למסך העריכה. שמירה בשם וקורא לקובץ החדש הר הכרמל ימינה. משנה את זווית המצלמה. יכול לדייק יותר או פחות… בכל מקרה זווית הצילום היא 33 מעלות, כך שניתן לדייק מאוד.

שומר – מרנדר. עושה קובץ נוסף לשמאל והרי לכם וידאו פנורמי מגוגל ארף. דרך אגב – הלוגו של גוגל מופיע עם הספק של הצילומים. זה מחיר קטן שמשלמים על דבר יוצא דופן כזה.

הוידאו שראיתם אינו וידאו מקיף של התוכנה, מכיוון שסביר להניח שחסר לכם מידע נוסף אבל את זה תוכלו לקבל בערוצי יוטיוב נוספים שעוסקים ממש בהדרכה של התוכנה.

דילוג לתוכן