קצת עלי

שמי אורי מלמד, אני מורה לשל"ח כ-20 שנים ויזם חברתי ועסקי.

אתמקד כאן בנושא היזמות מכיוון שלצורך כך התכנסנו אבל הוראת השל"ח תופסת אצלי מקום לא פחות משמעותי מהיזמות ועל כך גם קיבלתי בשנת 2017 את פרס החינוך לידיעת הארץ ע"ש זאב וילנאי.

יזמות החלה אצלי כבר בכיתה י' כאשר הלכתי עם חבר, צחי מינסטרסקי, למכור בלוני הליום במדרחוב בראשון לציון והבלונים התעופפו לנו לפני שהספקנו למכור את הבלון הראשון. קיבלתי את שיעור מספר אחד: אפשר להיכשל ובגדול אבל צריך להמשיך לנסות. מאז ניסיתי פעמים רבות להקים מיזמים או עסקים. לעיתים נכשלתי ולעיתים הצלחתי. גאה להציג לכם את אלו שהצליחו:

משא למסע – מיזם הנצחה למטיילים על ידי השאלת תרמילי הנצחה ליוצאים למסעות  רגליים עם ציוד על הגב. המיזם פועל משנת 2011 ויש לנו כ-100 תרמילים איכותיים במפר תחנות השאלה ברחבי הארץ.

שינשינים – אתר אינטרנט, כנס ארצי וקבוצת פייסבוק ומאפשרים לתלמידי יב' לקבל מידע  על כל מקומות ההתנדבות לשנת שירות הפתוחים לכולם. 3 הדברים האלו מחברים כ-200 מתנדבים למקומות בהם הם עושים את שנת השירות.

מסגרות – אתר מידע על מסגרות של בתי ספר שאינן התיכון הסמוך לבית. האתר מיועד לתלמידים והורים המחפשים מידע על מנת לעבור חטיבה או תיכון,בעיקר לכפרי נוער ופנימיות.

אתר מרכז נע"מ – אתר שהוא למעשה רשת חברתית של מורי של"ח ומטרתו – שיתוף תכנים. הסלוגן: מצליח לי, אני משתף

מסע מחש"ל – מסע על שביל ישראל לאורך 20 שנים למש"צים בפועל ומש"צים במיל' במסגרת מקיף ח'. 

דילוג לתוכן